SZLACHETNA PACZKA

Pan Stanisław po śmierci swojej partnerki mieszka samotnie w kawalerce. Sytuacja mężczyzny uległa gwałtownemu pogorszeniu osiem lat temu, kiedy zachorował na serce i został zwolniony z pracy. Trafił do szpitala, gdzie założono mu rozrusznik serca, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania. Pan Stanisław cierpi na niewydolność serca, nerek i wątroby, ma też cukrzycę i dyskopatię. Problemy z kręgosłupem powodują, że okresowo nie jest w stanie wstawać z łóżka. Utrzymuje się jedynie z zasiłku (604 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (392 zł) oraz leków (200 zł) na cały miesiąc zostaje mu zaledwie 12 złotych na przeżycie. Pan Stanisław całe życie był bardzo aktywny - jeździł na ryby i był zapalonym grzybiarzem. Dzisiaj te hobby należą do przeszłości. Pana Stanisława odwiedza przydzielony z MOPR opiekun, dzięki temu towarzystwu którego starszy mężczyzna bardzo potrzebuje, ma z kim porozmawiać. Gdyby stan zdrowia na to pozwolił, Pan Stanisław chętnie podszkoliłby się w obsłudze komputera. Panu Stanisławowi w pierwszej kolejności brakuje środków na żywność. Jej zapas pomógłby mu godnie przeżyć jakiś czas. Potrzebna jest również odzież na którą mężczyzna nie ma pieniędzy i obuwie, ponieważ starszy pan nie ma żadnej porządnej pary butów.

Najbardziej potrzebne są następujące produkty:

1. Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, produkty diety cukrzycowej typu drugiego

2. Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

3. Odzież:

kurtka zimowa i przejściowa - rozmiar XXL na wzrost 162 cm

podkoszulki, skarpetki, kalesony, dresy, dżinsy - rozmiar XXL na wzrost 162 cm

4. Obuwie:

każde na którąkolwiek porę roku - rozmiar 41 cm

5. Wyposażenie mieszkania:

kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka - rozmiar pościeli 160x200

Produkty można przynosić do biura Parlamentu Studentów UG (Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 58, pokój 107) w następujących terminach:

Środa, 9 grudnia 2015 r., w godz. 8:00 - 15:00

Czwartek, 10 grudnia 2015 r., w godz. 8:00 - 15:00

Piątek, 11 grudnia 2015 r., w godz. 8:00 - 15:00

Sobota, 12 grudnia 2015 r., w godz. 10:00 - 13:00

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!