Okres rozliczeniowy

Okresem rozliczeniowym, zgodnie z uchwałą rady wydziału, jest semestr lub rok akademicki.

Student, który spełnił wymogi przewidziane w programie studiów, w tym w planie studiów, dla danego okresu rozliczeniowego (uzyskał wymagane zaliczenia, złożył z oceną pozytywną wymagane egzaminy, uzyskał wymaganą liczbę punktów ECTS oraz uzyskał zakładane efekty kształcenia), uzyskuje zaliczenie tego okresu.   Podstawą uczestnictwa w zajęciach następnego okresu rozliczeniowego jest wpis na ten okres rozliczeniowy, dokonywany przez dziekana.

W stosunku do studenta, który nie spełnił wymogów przewidzianych w programie studiów, w tym w planie studiów, dla danego okresu rozliczeniowego i nie zaliczył okresu rozliczeniowego, dziekan może orzec o:

1. powtarzaniu przedmiotu objętego zezwoleniem na studiowanie w następnym okresie rozliczeniowym, albo
  2. powtarzaniu okresu rozliczeniowego, albo
  3. skreśleniu z listy studentów.

W dwóch pierwszych przypadkach dziekan orzeka na wniosek studenta.

Powtarzanie pierwszego okresu rozliczeniowego nie jest dopuszczalne.