Nagrody i wyróżnienia

Studentowi wzorowo wypełniającemu obowiązki związane z tokiem studiów i wyróżniającemu się osiągnięciami mogą być przyznawane:

• nagroda Rektora
  • medal UG nadany uchwałą Senatu na wniosek rady wydziału
  • pochwała dziekana wpisana do indeksu albo wyrażona w innej formie pisemnej
  • inne nagrody i wyróżnienia przyznane przez dziekana
  • nagrody ustanawiane przez instytucje państwowe i samorządowe, towarzystwa naukowe, organizacje społeczne oraz fundacje

Zasady i tryb przyznawania nagród oraz wyróżnień określają odpowiednio: Senat, Rektor, rada wydziału, a także wyżej wymienione instytucje państwowe i samorządowe, towarzystwa naukowe, organizacje społeczne oraz fundacje, w regulaminach obowiązujących dla tych nagród.