Koła naukowe i organizacje studenckie

Na Uniwersytecie Gdańskim działa około dwustu kół naukowych i organizacji studenckich, w których studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania. Spektrum działalności kół naukowych i organizacji studenckich jest bardzo szerokie i obejmuje między innymi badania naukowe, konferencje, sympozja, szkolenia, warsztaty, objazdy naukowe, publikacje oraz akcje charytatywne. Wiele kół naukowych odnosi znaczące sukcesy zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Wykaz kół naukowych działających na Uniwersytecie Gdańskim znajduje się na stronie http://ug.edu.pl/zycie_studenckie/organizacje_studenckie/kola_naukowe.