Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator”

Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” animuje kulturalne życie uczelni oraz wspiera inicjatywy kulturalne środowiska akademickiego. „Alternator” to kilkanaście grup twórczych, które w ciągu roku organizują ponad sto pięćdziesiąt różnorodnych wydarzeń. ACK jest również otwarte na indywidualne projekty studentów, którzy chcą zaprezentować się w uniwersyteckiej przestrzeni.

Działania ACK obejmują m.in. takie gałęzie kultury jak: muzyka, taniec, teatr, film, fotografia czy literatura. Organizowane są również projekty interdyscyplinarne.

Do czołowych grup twórczych ACK należą m.in.: Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar” i Dyskusyjny Klub Filmowy UG „Miłość Blondynki”, a do sztandarowych projektów ACK: Festiwal Kultury Azjatyckiej „Made in Azja”, Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej „Shalom Polin”, „Muzyczne UGięcie” czy Scena Teatralna „Alternatora”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.ack.ug.edu.pl