Reprezentacja w organach uczelni

Przedstawiciele Parlamentu Studentów i wydziałowych rad samorządu reprezentują interesy studentów UG między innymi w następujących organach uczelni:

• Senat
  • Senacka Komisja Organizacji i Rozwoju
  • Senacka Komisja do spraw Nauki i Współpracy z Zagranicą
  • Senacka Komisja Budżetu i Finansów
  • Senacka Komisja do spraw Kształcenia
  • Senacka Komisja do spraw Komercjalizacji i Transferu Technologii
  • Komisja Dyscyplinarna do spraw Nauczycieli Akademickich
  • Komisja Dyscyplinarna do spraw Studentów
  • Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna do spraw Studentów
  • wydziałowe komisje stypendialne
  • Odwoławcza Komisja Stypendialna
  • Uczelniana Komisja Rekrutacyjna
  • Uczelniany Zespół do spraw Zapewniania Jakości Kształcenia
  • wydziałowe zespoły do spraw zapewniania jakości kształcenia
  • rady wydziałów

Udział w posiedzeniach tak wielu organów wymaga poświęcenia znacznej ilości czasu, ale przynosi to wymierne efekty w postaci wprowadzania rozwiązań korzystnych dla studentów lub blokowania rozwiązań niekorzystnych. Parlament Studentów inicjuje też i wspiera działania władz uczelni mające na celu modernizację istniejących domów studenckich i budowę nowych. Dzięki temu sukcesywnie podnosi się standard naszych akademików.