Podstawowe informacje na temat uczelni

Uniwersytet Gdański został powołany 20 marca 1970 roku. Powstał  z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku; później w jego skład weszło także Wyższe Studium Nauczycielskie. Obecnie Uniwersytet Gdański jest największą uczelnią wyższą w regionie pomorskim. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad trzydzieści tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, którymi opiekuje się około tysiąc siedmiuset pracowników naukowo-dydaktycznych. Uniwersytet Gdański oferuje kształcenie na ponad siedemdziesięciu kierunkach studiów w zakresie ponad dwustu specjalności. Każdego roku powoływane są nowe kierunki studiów, a oferta edukacyjna dostosowywana jest do potrzeb rynku pracy.

Władze Uniwersytetu Gdańskiego

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG, dr hab. Jerzy Gwizdała

Prorektor ds. studenckich, prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński

Prorektor ds. kształcenia, prof. UG, dr hab. Anna Machnikowska

Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, prof. dr hab. Piotr Stepnowski

Prorektor ds. rozwoju, prof. dr hab. Krzysztof Bielawski

Kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego, dr Mirosław Czapiewski

Rektorat, będący siedzibą władz Uniwersytetu Gdańskiego, znajduje się w Gdańsku-Oliwie przy ul. Bażyńskiego 8.

Szczegółowe informacje na temat uczelni znajdują się na stronie http://ug.edu.pl.