Opłaty za studia i usługi edukacyjne

Każdy student ma obowiązek podpisać z uczelnią umowę określającą warunki pobierania opłat związanych z odbywaniem studiów lub opłat za usługi edukacyjne, a także wysokość tych opłat. Umowa zabezpiecza studenta przed nieuzasadnionym podnoszeniem przez uczelnię opłat związanych z tokiem studiów. Wzór umowy dostępny jest na stronie http://www2.ug.edu.pl/pl/dz_org/prawo/?akcja=pokaz_dane&id=3225. Każdy student powinien dokładnie zapoznać się z treścią umowy i podpisać ją nie później niż w terminie 30 dni od rozpoczęcia zajęć. Umowa jest zawierana na cały przewidywany okres studiów; student nie jest obowiązany do uiszczania opłat innych niż określone w umowie.

Uczelnia nie ma prawa pobierać opłat za rejestrację na kolejny semestr lub rok studiów, egzaminy, w tym egzamin poprawkowy, egzamin komisyjny, egzamin dyplomowy, wydanie dziennika praktyk zawodowych, złożenie i ocenę pracy dyplomowej oraz wydanie suplementu do dyplomu.