Legitymacja studencka

Legitymacja studencka jest dokumentem poświadczającym status studenta. Jej ważność potwierdzana jest co semestr.

Prawo do posiadania legitymacji studenckiej mają studenci do dnia ukończenia studiów, zawieszenia w prawach studenta lub skreślenia z listy studentów, zaś w przypadku absolwentów studiów pierwszego stopnia – do dnia 31 października roku ukończenia tych studiów.

Dzięki legitymacji studenckiej studenci mają prawo do korzystania z określonych prawem ulg na przejazdy oraz możliwość korzystania ze zniżek w niektórych sklepach, restauracjach, kinach, muzeach, teatrach itp.