Zniżki na przejazdy

Studentowi, niezależnie od wieku, przysługuje prawo do korzystania z 50% ulgi w opłatach za przejazdy publicznymi środkami komunikacji miejskiej. Osobom, które ukończyły studia pierwszego stopnia, prawo to przysługuje do dnia 31 października roku, w którym ukończyły te studia.

Studentowi, który nie ukończył 26 roku życia przysługuje prawo do korzystania z 51% ulgi w opłatach za przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w klasie 2 w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie biletów jednorazowych, oraz w pociągach osobowych i pospiesznych, na podstawie imiennych biletów miesięcznych. Osobom, które ukończyły studia pierwszego stopnia, prawo to przysługuje do dnia 31 października roku, w którym ukończyły te studia.

Studentowi, który nie ukończył 26 roku życia przysługuje prawo do korzystania z 51% ulgi w opłatach za przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego autobusowego w komunikacji zwykłej i przyspieszonej, na podstawie biletów imiennych miesięcznych. Osobom, które ukończyły studia pierwszego stopnia, prawo to przysługuje do dnia 31 października roku, w którym ukończyły te studia.

Dokumentem poświadczającym uprawnienia studenta UG do korzystania z ulg na przejazdy jest legitymacja studencka wydana przez Uniwersytet Gdański. Student korzystający ze zniżek na przejazdy podczas kontroli jest zobowiązany do okazania ważnej legitymacji studenckiej.

Szczegółowe przepisy dotyczące zniżek na przejazdy określone są m.in. w następujących aktach prawnych: