Punkty ECTS

Wszystkim zajęciom, w tym studenckim praktykom zawodowym, przewidzianym w programie studiów, w tym w planie studiów, przydziela się określoną liczbę punktów ECTS (Europejski System Transferu Punktów, ang. European Credit Transfer System). Punkty ECTS stanowią miarę średniego nakładu pracy studenta niezbędnego do uzyskania efektów uczenia się. Punkt ECTS odpowiada 25–30 godzinom pracy studenta obejmującym zajęcia organizowane przez uczelnię oraz jego indywidualną pracę związaną z tymi zajęciami. Semestr studiów to 30 punktów ECTS, a rok studiów to 60 punktów ECTS. W celu uzyskania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia student jest obowiązany uzyskać co najmniej 180 punktów ECTS, studiów drugiego stopnia – co najmniej 90 punktów ECTS (zazwyczaj 120 punktów ECTS), jednolitych pięcioletnich studiów magisterskich – co najmniej 300 punktów ECTS.