Kolejny rok akademicki to doskonała okazja na poprawianie swoich kompetencji i umiejętności. Ruszamy więc z kolejną edycją cyklu „Studencie, doktorancie bądź aktywny!”. W tej edycji powtórzymy kilka najpopularniejszych szkoleń z poprzednich cykli które szczególnie mogą się przydać na początku roku akademickiego, zwłaszcza dla studentów I roku!

06.11. 2021 – Zakładanie i działalność kół naukowych na Uniwersytecie Gdańskim – aspekty prawne i organizacyjne

 W ramach szkolenia będzie można dowiedzieć się o kwestiach formalnych związanych z rejestracją koła naukowego czy organizacji studenckiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jaką dokumentację należy zgromadzić i do jakich organów złożyć wnioski. Jak wygląda sprawozdawczość organizacji na uczelni. Jakie są potencjalne źródła finansowania na UG, jak wygląda przykładowy preeliminarz i w jaki sposób można rozliczyć dofinansowanie.

Szkolenie odbędzie się 6 listopada 2021 o godzinie 11:00 (czas trwania około 2 godzin)  przez aplikację MSTeams. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  4 listopada 2021.

Zapisz się!

15.11. 2021 – „Jak znaleźć pracę, na której naprawdę nam zależy” – CV i Rozmowa Kwalifikacyjna – praktyczne wskazówki, co zrobić, aby dobrze wypaść podczas tzw. „ job interview

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Kryńska, absolwentka ekonomii i międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim, przez wiele lat manager w jednym z większych sklepów internetowych w Polsce, odpowiedzialna m.in. za sprzedaż, marketing i SM.

Szkolenie odbędzie się 15 listopada w godzinach 15:00 – 17:00 w sali nr 132 w budynku przy ulicy Wita Stwosza 58 w Gdańsku.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  13 listopada 2021.

Zapisz się!

17.11.2021 – B2B, umowa o pracę, własna działalność, umowa zlecenia – jak wejść najkorzystniej na rynek pracy

Wchodzisz na rynek pracy i nie wiesz jaką umowę podpisać? Pracodawca proponuje ci wybór między B2B a umową o pracę? Czym się różni umowa zlecenie od umowy o dzieło? Chcesz założyć firmę, ale nie wiesz czy dasz radę ją utrzymać? Jakie formalności musisz załatwić i jakie będą tego koszty? Ile tak naprawdę z twojej pensji zabierze państwo? Czym jest mały ZUS i ulga dla młodych? I jak się upewnić czy twój pracodawca nie oszukuje cię na twoich zarobkach? Na te i wiele wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź na tym szkoleniu!

Szkolenie poprowadzi Mateusz Witek, ekspert w zakresie treści prezentowanych w ramach warsztatów a także komunikacji i kreowania wizerunku, specjalista w zakresie prawa o szkolnictwie wyższym. Ponadto realizował projekty na zlecenie instytucji kultury i oświaty skierowane nawet do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.

Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej  przez platformę Ms Teams, rozpocznie się 17.11.2021 o godzinie 16:00 i potrwa około 5 godzin. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  15 listopada 2021.

Zapisz się!

25.11.2021 – Radzenie sobie stresem

Zapewne wielu z Was ma problemy ze stresem, szczególnie w trudnym czasie związanym z pandemią. Dlatego tematem szkolenia będzie to jak radzić sobie ze stresem.  Natomiast celem zdobycie przez uczestników:

– wiedzy na temat aktualnych koncepcji stresu – zrozumienie, jak działa stres pozwoli lepiej sobie z nim radzić;

– umiejętności rozpoznawania pierwszych i kolejnych sygnałów stresu oraz stresorów zawodowych i prywatnych;

– inspiracji do poszukiwania równowagi w życiu przy zastosowaniu narzędzi radzenia sobie ze stresem.

Szkolenie poprowadzi Magdalena Iwanowska, psycholożka społeczna, zatrudniona w Zakładzie Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Instytutu Psychologii UG, gdzie prowadzi wykłady i warsztaty z obszaru psychologii mediów, public relations i marketingu. Od ponad 5 lat zajmuje się także organizacją i promocją wydarzeń naukowych i popularno-naukowych oraz wspiera organizacje trzeciego sektora w obszarze komunikacji, budowania strategii marki, a także praktycznego wykorzystania technologii.

Szkolenie odbędzie się 25 listopada w godzinach 15:00 – 18:00 w sali nr 132 w budynku przy ulicy Wita Stwosza 58 w Gdańsku.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem formularza do  23 listopada 2021.

Zapisz się!

Pytania prosimy kierować na mail lukasz.bien@ug.edu.pl

Wykład dr hab. Marcina Zaremby, prof. UW na Uniwersytecie Gdańskim!

Już 9 stycznia o godzinie 11:30 w auli S208 na Wydziale Nauk Społecznych UG wykład inauguracyjny pt. „Długie trwanie...

Stand-up Open Mic dla Studentów i Pracowników Uczelni Związku Fahrenheita!

Masz dość opowiadania żartów tylko w gronie rodziny i znajomych? Chcesz spróbować swoich sił na scenie, gdzie nawet...

Czego życzy sobie społeczność Uniwersytetu Gdańskiego?

Kochani Z okazji święta Bożego Narodzenia chcielibyśmy Wam wszystkim życzyć tego co bohaterowie naszego filmu Ciągłych...

Nowa seria wykładów „Zrozumieć Polskę Ludową”!

Ogłaszamy nową serię wykładów "Zrozumieć Polskę Ludową"! Przez najbliższe miesiące będziecie mieli okazję wysłuchać...