Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Nerek CZR UG zaprasza wszystkich studentów i pracowników UG do udziału we flash mobie.

Centrum Zrownoważonego Rozwoju UG zaprasza wszystkich chętnych do spotkania we wtorek 7 marca o godzinie 13:15 na terenie naszego kampusu, przy napisie ‘I LOVE UG’. Wykonane zostanie wspólne zdjęcie, na którym ustawiwszy się, uczestnicy stworzą widoczny z lotu ptaka kształt nerki, co zostanie sfotografowane przy pomocy drona. Ta akcja to element promocyjny kampanii edukacyjnej na rzecz promocji badań profilaktycznych i zdrowia nerek.

Czy wiesz, że:
• Od 8 do 10% osób dorosłych ma jakąś formę uszkodzenia nerek.
• Każdego roku miliony ludzi umierają przedwcześnie z powodu powikłań związanych z przewlekłą chorobą nerek (PChN).
• Większość osób nie odczuwa żadnych objawów PChN aż do momentu, gdy choroba jest zaawansowana. Człowiek może stracić nawet do 90% funkcji nerek i nie odczuwać żadnych objawów.
• Cukrzyca i nadciśnienie, które są częstymi problemami zdrowotnymi, to czynniki ryzyka rozwinięcia PChN.

Nie może Cię zabraknąć! Przyjdź i wesprzyj działania na rzecz podniesienia świadomości znaczenia nerek oraz promocji badań profilaktycznych.

WORLD KIDNEY DAY NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIMKRYTYCZNY WZORZEC NAUKI O POLITYCE

Wokół krytyki społecznej" jako cykl gościnnych wykładów na Uniwersytecie Gdańskim spotkał się z bardzo dużym...

Konferencja „Przybyszewski i inni”

Zapraszamy na konferencję naukową "Przybyszewski i inni", która odbędzie się w dniach 4-5.06.2023 Konferencja...

Historyczne wakacje z CASID – Uniwersytet na Żuławach 2023

W ramach pierwszego w tym roku wyjazdu z cyklu Historyczne wakacje z CASID wspólnie z Lokalną Grupą Działania Żuławy i...

Zapraszamy na „Majówkę z UG”

Wyjątkowy piknik dla studentów, doktorantów i pracowników UG Zapraszamy na „Majówkę z UG”, która odbędzie się 24 maja...