Jesteś studentem studiów licencjackich, magisterskich lub szkoły doktorskiej z innowacyjnym pomysłem na wzmocnienie współpracy studentów w Europie? Chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości europejskiej edukacji z punktu widzenia studentów? Spróbuj swoich sił w konkursie organizowanym przez uczelnie partnerskie SEA-EU! Zwycięskie projekty otrzymają do 4000 euro.

Celem inicjatywy jest zachęcenie międzynarodowych zespołów studenckich i doktoranckich do wypracowania oryginalnych rozwiązań dla wyzwań społecznych w następujących dziedzinach:

  • Polityce włączania, różnorodności i równości płci  
  • Zrównoważonym rozwoju
  • Wielojęzyczności i pluralizmu
  • Cyfryzacji i cyfrowych form współpracy 
  • Przedsiębiorczości społecznej i pozytywnego wpływu na społeczność/społeczeństwo.  

Przed przystąpieniem do projektu pamiętaj, że zespół realizujący projekt musi składać się z co najmniej dwóch osób pochodzących z różnych uczelni SEA-EU, a nad Twoim projektem musi czuwać opiekun będący pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć partnerów z pozostałych uczelni zachęcamy do wypełnienia formularza kojarzenia uczestników.

Masz pomysł, ale nie wiesz czy możesz go zgłosić do udziału w konkursie? Dołącz do webinarium, które odbędzie się w dniu 23 lutego o godz. 11:00. Jako organizatorzy odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z aplikacją, realizacją projektu oraz finansowaniem. Proponujemy także udział w indywidualnych konsultacjach online w dniu 26 lutego w godz. 11:00-13:00. Link do webinarium i konsultacji.

Ważne terminy

Webinar informacyjny: 23 lutego 2024, godz. 11:00

Konsultacje online: 26 lutego, godz. 11:00-13:00

Składanie wniosków: do 29.02.2024

Ogłoszenie wyników: 18.03.2024

Faza realizacji projektu: od 01.04.2024 do 30.11.2024

Termin rozliczenia projektu: do 31.12.2024

Niezbędne dokumenty do przystąpienia do konkursu:

Wszystkie powyższe dokumenty należy przesłać do 29 lutego na adres apply-seaeu@uv.uni-kiel.de.

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursowym obowiązującym studentów UG oraz załącznikami (załącznik nr. 1 oraz sprawozdanie). 

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów UG pod adresem casid@ug.edu.pl.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o SEA-EU, który jest organizatorem konkursu?

SEA-EU jest częścią największego programu edukacyjnego w Europie, który buduje nowy wymiar szkolnictwa wyższego. W ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „European Universities” 9 nadmorskich uczelni europejskich tworzy konsorcjum SEA-EU. Partnerami w sojuszu są Uniwersytet w Kadyksie, Uniwersytet Zachodniej Bretanii, Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet w Splicie i Uniwersytet Maltański w Valletcie. Od stycznia 2023 roku do sojuszu zostały przyjęte nowe uczelnie: Uniwersytet w Algarve, Uniwersytet Parthenope w Neapolu oraz Uniwersytet Nord.

Dążymy do utworzenia między uniwersyteckiego kampusu, po którym studenci, doktoranci, pracownicy oraz badacze będą mogli swobodnie się przemieszczać. Razem pracujemy nad nowym modelem kształcenia i wymiany akademickiej, który zwiększy konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego, zapewni mobilności studentów i pracowników, zadba o najwyższą jakości kształcenia oraz prowadzenie badań naukowych. Wszystkie nasze działania rozpowszechniają również cele zrównoważonego rozwoju i wartości europejskie takie jak poszanowanie praw człowieka i godności ludzkiej, wolność, demokracja, równość oraz praworządność. Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie SEA -EU | (ug.edu.pl)

Wizyta gości z Uniwersytetu NORD na Uniwersytecie Gdańskim

Wizyta gości z Uniwersytetu NORD na Uniwersytecie Gdańskim W dniach 7–10 kwietnia Uniwersytet Gdański gościł delegację...

Stoisko fundacji “Sprawni inaczej” podczas Kiermaszu Wielkanocnego

Podczas naszego kiermaszu będziecie mogli zakupić produkty przygotowane przez fundację "Sprawni inaczej"! Zapraszamy...

Wykład prof. Tomasza Szkudlarka “Podmiot, pedagogika, polityka: Retoryki niewidzialności i społeczna ontologia”

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy 15 kwietnia o 11:30 na wykład prof. Tomasza Szkudlarka "Podmiot, pedagogika,...

Kiermasz wielkanocny na Wydziale Nauk Społecznych – 2025

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my chcielibyśmy Was zaprosić na kiermasz wielkanocny Już 14 kwietnia w...