Parlament Studentów i Rada Doktorantów UG działają na rzecz studentów i doktorantów nie tylko w ramach UG i organizacji krajowych, ale także w wymiarze międzynarodowym. Jednym z przykładów jest współpraca z Новини Одеського університету Odeskim Uniwersytetem Narodowym im. Ilji Miecznikowa.

W ramach współpracy na @uniwersytet_gdanski odbyło się I pierwsze spotkanie robocze studentów i doktorantów z obu uczelni. W spotkaniu uczestniczył Jego Magnificencja Rektor UG prof. Piotr Stepnowski oraz Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG którzy mówili o tym jak istotną rolę pełnią studenci i doktoranci w ramach kontaktów międzynarodowych.

Przewodniczący Parlamentu Studentów UG Bartosz Chojnacki powitał uczestników i zarysował ramy współpracy w najbliższym czasie. Joanna Jakubowska oraz Hubert Czyż reprezentujący UG w Student Council European University of the Seas SEA-EU Uniwersytet Gdański opowiedzieli o misji Sojuszu, roli studentów w jego ramach oraz o tym jak wygląda organizacja prac reprezentantów studentów.

Mgr Mateusz Baluk, Przewodniczący Rady Doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UG reprezentował głos doktorantów w ramach spotkania.

Ukraiński Uniwersytet był reprezentowany przez studentów i doktorantów z organizacji funkcjonujących w ramach tej uczelni.

Spotkanie było jedynie wstępem do kolejnych aktywności w ramach współpracy. Jeśli jesteś chętny do zaangażowania się w ten lub inne projekty zapraszamy do wypełnienia ankiety: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=7FC5suMenU2sXk3Z214Lc5i99VOjh-lMtFQHqt8fgH9UMUcxVTFJSVFEQTJYRE9VTDk5RkNZM0w0Ty4u&fbclid=IwAR3tUPtMKzp2XagFIXG_s6ooiVLSR39aGAKw3ZwaahFVdW6rPFqJGf_3YygAcademy of Young Researcher – English language edition

You are cordially invited to participate in the training sessions organized in the next edition of the Academy of...

Koncert charytatywny na rzecz Alinki

Zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny, który organizujemy, aby wspomóc rodzinę naszego kolegi, Piotra, byłego...

Zniżka na bilet wstępu na Baltic Nuclear Energy Forum

Specjalna oferta dla studentów! Wsparcie dla młodych talentów i przyszłych specjalistów w prężnie rozwijającej się...

13. numer czasopisma „Progress”

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, trzynastym wydaniem Czasopisma „Progress”.  W aktualnym...