Zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny, który organizujemy, aby wspomóc rodzinę naszego kolegi, Piotra, byłego członka Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Senatu UG i Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który na przełomie dwóch minionych dekad bardzo aktywnie działał na rzecz studentów i całej społeczności akademickiej. Piotr niespodziewanie odszedł kilka miesięcy temu i zostawił swoją żonę Polę i córkę Alinkę.

Tak Pola mówi o swojej sytuacji:

Mam na imię Pola i jestem mamą niespełna dziewięcioletniej Alinki. W wieku dwóch i pół roku moja córeczka dostała diagnozę spektrum autyzmu. Nie jest to wyrok, ale spore wyzwanie dla małej dziewczynki. Nic się w Alince nie zmieniło, nadal była i jest dzielna, odważna i ciekawa świata jak każde dziecko. Ze względu na spektrum mała wymaga stałej opieki lekarskiej oraz terapii.

W grudniu 2023 roku spotkała nas ogromna strata. Zmarł tata Aliny, a ja z dnia na dzień zostałam wdową.

Ze względu na to, że sama nie jestem w stanie ponieść kosztów terapii oraz leczenia mojej córki, postanowiłam założyć jej subkonto w fundacji „Słoneczko”.

Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie. Przeznaczając swoje 1,5% podatku Alinie, wspierają Państwo jej opiekę lekarską oraz terapię. Wszystko to ułatwia start Alinie w przyszłość.

Jak możesz pomóc?

Przyjdź na koncert i wesprzyj datkiem: Każdy gest wsparcia ma ogromne znaczenie dla rodziny Piotra.

2% ze sprzedaży na barze zostanie przekazane na rzecz Alinki.

Przekaż 1,5% podatku na rzecz Alinki poprzez fundację „Słoneczko”.

Jak przekazać 1,5% podatku na rzecz Alinki?

w formularzu rozliczeniowym należy podać numer KRS Fundacji czyli 0000186434 a w informacjach uzupełniających – cel szczegółowy 1,5% oraz imię i nazwisko czyli 1000/W Alina Wysiecka

To spotkanie jest nie tylko okazją do wsparcia potrzebującej rodziny, ale również momentem, kiedy jako społeczność UG możemy pokazać naszą jedność, empatię i gotowość do pomocy. Pokażmy, że w obliczu trudności potrafimy wspierać się nawzajem.

Wystąpią:

Tymon Tymański – kluczowa postać polskiej sceny alternatywnej, współtwórca nurtu muzyki  nazywanego yassem. Lider kultowego kwintetu Miłość, znany jest z eksploracji różnorodnych muzycznych obszarów, od jazzu po rocka. Twórca projektów takich jak KURY i Tymon & The Transistors, który zdobył uznanie dzięki ścieżce dźwiękowej do filmu „Wesele”. Tymański wykracza poza muzykę, będąc również pisarzem i filmowcem.

Jarosław Janiszewski – znany z występów w grupie Bielizna oraz Czarno-Czarni, Janiszewski jest postacią kultową na polskiej scenie muzycznej, słynącą z niekonwencjonalnych tekstów i charakterystycznego tylko dla niego stylu.

Brudne Dzieci Sida – to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, ironicznym zacięciem w tekstach.

Koncertował w kameralnych klubach i na dużych festiwalach, na ulicach i na imprezach poetyckich, pod mostem i w teatrze, na punkowych skłotach i w galeriach sztuki. Każdy występ Brudnych Dzieci Sida to niepowtarzalny performance – Patyczak za każdym razem zaskakuje, bo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.

Oprócz Brudnych Dzieci Sida znany jest także z występów i płyty ze Starymi Singers (jako Starzy Sida) oraz z innych projektów, jak Luizjana Blues Band, emigracyjna kapela uliczna Glebogryzarka P-45 czy poetyckie Dziady i Świtezianki. Napisał i wydał album o historii polskiego graffiti. Na co dzień pracuje jako listonosz, choć podkreśla, że to nie tylko praca lecz przede wszystkim stan umysłu. Dla równowagi maluje akwarelki i startuje w biegach terenowych.

Tomasz Olszewski – autor tekstów, kompozytor, wykonawca – śpiewający poeta. Konferansjer i prezenter radiowy, a przez wiele lat, także telewizyjny. Opublikował swoje teksty w tomiku „Zapiski z podróży”, a także w kilku antologiach poetyckich. Komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych. Tworzył również teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na paru płytach. Otrzymał za swą twórczość kilka nagród, przez wielu uważanych za prestiżowe.

Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado (Teatr Wybrzeże – „Fado” – Marzena Nieczuja Urbańska) i najsłynniejszych tang („Tango” – Dorota Lulka i „Milonga Baltica”). Jego utwory znaleźć można na kilkunastu składankach i kompilacjach. Nagrał sześć płyt autorskich: „ Przesiadka”, „Lajf”, „ Odbijany”, „Jest pięknie”, „Łatwa miłość” i najnowsza Czarna tęcza”. Gra na gitarze akustycznej, klasycznej, mandolinie i harmonijce ustnej. Śpiewa i gwiżdże.

Władysław „Demiurg” Zaporowski – z rodu Habsburgów. Poeta, malarz, performer. Twórca nowego kierunku w sztuce zaangażowanej o nazwie Krasnalizm. Jeden z pierwszych aktywistów Pomarańczowej Alternatywy.

Podeszfa- Zespół powstały w 2008 roku w Gdańsku. Grają punk rocka z elementami SKA. Twórcy takich kultowych utworów jak “3 Browary”, “Świnka Morska”, “Stan” czy “Komarzyca”. W październiku 2013 roku Podeszfa została laureatem Przeglądu o Lutownicę z Czerwoną Rączką organizowanego z okazji 30-lecia Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Na początku 2020 roku, w wyniku pandemii Covid-19, zespół zawiesił działalność i reaktywował się pod koniec 2023.

Wygraj występ na Juwenaliach Gdańskich!

Dołącz do „FunFar” na Juwenaliach Gdańskich 2024 i rozpocznij swoją muzyczną przygodę! Juwenalia Gdańskie 2024 to nie...

Kampania o Prawach Autorskich

To już II Edycja Kampanii o Prawach Autorskich organizowanej przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG....

Ruszył konkurs „Energia Przyszłości”. Zapraszamy do wzięcia udziału!

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów do udziału w konkursie „Energia Przyszłości”. Główną nagrodą...

Intellectual Property
 & Innovation Week

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie na UG, poświęcone ochronie własności intelektualnej, komercjalizacji wyników badań,...